Yangın kapıları istanbul Yangın çıkış kapısı İstanbul avrupa yakası yangın kapısı firmaları

Yangın kapılarının montajı esnasında ölçülendirme ve detaylandırma unsurları hassasiyetle yapılmalıdır ki sonrasında evladiyelik bir kullanım söz konusu olsun.

Yangın kapısı; insan sağlığını koruyup yangın ve duman gazının etkilerinden izole etmektir. Yangın kapısı insanların kaçışlarını güvenli bir şekilde yapmalarına yardımcı olur.

Adıyaman yangın kapısı denince aklınıza ilk gelen firma olmak bizim için oldukça gurur verici, Yangın kapısı yangın anında çıkış yapmayı sağlayan nitelikli kapıdır.

Kapılar paletlerde sevk edilmektedir. Her palette fifteen takım tek kanat kapı sevk edilebilir. Kasaların de monte olması ciddi nakliye avantajları sağlamaktadır.

Binalardaki sertifikalı yangın kapıları ile yapılarda can ve mal güvenliğini sağlanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da mutlaka belli zamanlarda gerekli kontrollerin yapılmasıdır.

Bina çıkışlarında kullanılan kapılar işlevi nedeniyle farklı malzemelerden üretildiği için ısıya dayanıklı değildir. Bu nedenle afet esnasında kullanılamaz ve insanlar içeride mahsur kalabilir.

Kapalı Çarşı ziyaretinde dikkat edilmesi gereken tek husus Cuma günleri namaz vakti yaşanıyor. Camiye sığmayan esnaf dışarı taşıp sokakları doldurduğu için esnafın ve ziyaretçilerin cemaati rahatsız etmemeleri gerekiyor.

Uluslararası standartlarda üretilen bu kapılar yangının farklı alanlara yayılmasını önleyecektir. Standard bir kapı olmasının yanı sıra hem yangının engellenmesi gem de yangın sırasında güvenli more info bir çıkışın sağlanması amacı ile İstanbul yangın kapısı firmaları tarafından imal edilen bu kapılar binanın iç kısmında bulunan güvenlik faktörlerini de ortadan kaldırmaktadır.

Bina içlerinde cam veya metallic kasa olan daha hafif ve kullanışlı yangın kapıları tercih edilebilir.

Yangın merdiven kapısı kullanımında dikkat edilmesi gereken unsur kapının kapalı tutulmasıdır. Hem işlevinin yitirilmemesi için hem de merdivenin sadece amacı için kullanılabilmesi için bu unsura dikkat edilmelidir.

Afyonkarahisar ilinde yangın kapıları otel, pansiyon, yurt yüksek katlı yapılarda ve devlet kurumlarında yangın kapısı kullanılmaktadır.

Duman sızdırmaz özelliğe sahip olmaları dolayısı ile yangın anında insanların duman zehirlenmelerinden de korunmasını sağlar. Acil çıkış kapısı ismi ile de bilinen bu kapılar, itfaiyenin yangın yönetmeliğinde oldukça geniş bir yere sahiptir. Yönetmelikler ile birçOkay yapıda bulundurulması zorunlu hale getirilmiştir.

Yangın Kapıları tercihe göre;  60, 90 ve one hundred twenty dakika yangın dayanımı seçenekleriyle imal edilebilir. Üretim aşamasında kullanılan taş yünü miktarı ve kalitesi, yangın kapısının en temel kalite ve sağlamlık standartlarından biridir.

Orhan Pamuk romanlarına hayran olanların yakından bildiği Masumiyet Müzesi, Pamuk’un aynı adlı romanından esinlenilerek oluşturulmuş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *